Breaking News

Foto: La sediul primăriei Fântânele, a avut loc premierea celor mai buni sportivi ai antrenorului Laurențiu Bolohan

Miercuri, 20.04.2022, la sediul primăriei Fântânele, a avut loc premierea celor mai buni sportivi ai antrenorului Laurențiu Bolohan. Tinerii luptători, practicanți de lupte greco-romane, elevi ai Școlii Gimnaziale „Mihai Eminescu” Bănești și foști elevi ai școlii, au fost pemiați de către domnul primar Vasile Hîj pentru rezultatele deosebite, obținute la competițiile de profil.
Iată câteva dintre rezultatele obținute de sportivii din Fântânele: Francesca Bosânceanu, locul al treilea la campionatul național U15, Axinte Mihai, locul al doilea la campionatul național U15, Dediu Gavril-Andrei, locul al doilea la Cupa României U15, locul al doilea la campionatul național U15, locul al doilea la Cupa României la juniori 2, locul al treilea la turneul internațional pentru juniori 2.

Domnul primar Hîj Vasile ne-a spus că: „Sunt încântat de rezultatele acestor copii din comuna noastră. În ultimii ani, comuna Fântânele a devenit un adevărat bazin de selecție pentru practicanții sportului. Avem sportivi buni care au rezultate deosebite la lupte greco-romane, judo, rugby, canotaj, haltere, atletism, fotbal, sportivi pe care îi vom sprijini în continuare. Pe Laurențiu Bolohan și pe Sebastian Strijac, antrenorii lor, i-am întâlnit în 2019 și rezultatele obținute la lupte sunt impresionante. Îi sprijin și îi îndemn pe toți copiii să facă sport și, dacă e posibil, sport de performanță.”

La rândul său, Laurențiu Bolohan, a mulțumit pentru sprijinul acordat și a menționat că: „Am încredere că acești luptători care au făcut cunoscut numele comunei Fântânele vor continua să aducă rezultate deosebite clubului nostru. Sper că și alții le vor urma exemplul. Am demosntrat, în foarte puțin timp, că putem fi ambasadori ai sportului, ambasadori ai luptelor greco-romane.”

Foto

 

Publicitate

Publicat de: StiriInfoSuceava

Alte articole

Muzeul Național al Bucovinei organizează cea de-a IX-a ediție a Festivalului literar Lectora

Muzeul Național al Bucovinei, Casa Corpului Didactic „George Tofan” Suceava și Forumul German Suceava organizează, …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.