Nou accident în zona Grup Școlar din municipiul Suceava

Un nou accident de circulație s-a produs în după-amiaza zilei de joi, 9 ianuarie, în zona Grup Școlar din municipiul Suceava, de pe Calea Unirii.

Două mașini s-au ciocnit violent în zona de coborâre, iar la fața locului au intervenit pompierii militari, cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD, cu sprijinul unui echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean.

În accident au fost implicați doar conducătorii auto, iar unul dintre ei a rămas încarcerat.

Victima blocată în mașină, conștientă și cooperantă, a fost extrasă de către pompieri și predată pentru acordarea primului ajutor medical. Ulterior, a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe Suceava, pentru investigații suplimentare și tratament de specialitate.

Cea de-a doua persoană implicată în accident a refuzat transportul la o unitate spitalicească.

 

 

 

 

 

 

 

 

Publicitate

Publicat de: Suceava Info

Alte articole

O șoferiță din Luncușoara, beată și fără permis, a provocat mai multe distrugeri

O șoferiță în vârstă de 38 de ani, din satul Luncușoara, comuna Udești, a fost …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.

Citeste politica de confidentialitate a datelor cu caracter personal