Tânăr beat, fugar după un accident produs la Rădăuți

Duminică dimineață, la ora 4.55, Poliția municipiului Rădăuți a fost sesizată cu privire la faptul că o mașină prezintă avarii în urma unui accident rutier care a avut loc în zona denumită popular ”piața de mașini”,

La fața locului,  a fost identificat un autoturism de culoare gri, cu avarii după ce se răsturnase.

S-au făcut verificări în jurul mașinii, pentru a se stabili cu certitudine că nu există victime.

Polițiștii nu au găsit victime ci doar un buletin și documentele celui care era proprietarul mașini.

Șoferul, un tânăr în vârstă de 20 de ani, a fost găsit de polițiști în scurt timp, în municipiul Rădăuți.

Tânărul a declarat că era doar el în mașină și a recunoscut că din cauza alcoolului și a vitezei a pierdut controlul asupra direcției mașinii.

În urma verificării eu etilotestul a rezultat concentrația de 0,67 mg/L alcool pur în aerul expirat, fiind dus la Spitalul Municipal Rădăuți, în vederea recoltării de mostre biologice de sânge.

Tânărul avea leziuni superficiale la mâini.

Polițiștii Compartimentului Rutier s-au sesizat din oficiu cu privire la infracțiunea de „conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe”.

 

 

Publicitate

Publicat de: Suceava Info

Alte articole

Piesa ”Fierarii” revine pe scena Casei de Cultură din Suceava

Piesa ”Fierarii” revine pe scena Casei de Cultură din Suceava. Spectacolul este programat pe 1 …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.