Viața bate filmul – Un șofer beat s-a prezentat la poliție, cu mașina, pentru a face o reclamație

Scene halucinate pentru polițiștii de la Secția Rurală Ipotești care s-au trezit, duminică după-amiază, la sediul secției, cu un localnic băut, care venise cu mașina și care sesiza că nu își găsește soția de câteva ore. Polițiștii au constatat că bărbatul este incoerent și miroase a alcool, iar aparatul etilotest a confirmat că era băut, concentrația rezultată fiind de 0,82 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Șoferul băut, a venit de bunăvoie la poliție și a fost condus la Spitalul Județean Suceava, unde i s-au recoltat probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei în sânge.

Concentrația de alcool se încadrează la infracțiune.

Soția ”dispărută” a fost găsită bine mersi de polițiști și a precizat că nu a fost victima vreunei infracțiuni și nici nu a fugit de acasă.

Polițiștii au întocmit dosar penal pentru conducere sub influența alcoolului.

Publicitate
serjexim

Publicat de: Suceava Info

Alte articole

Un pădurar și un administrator de firmă, cercetați pentru tăierea ilegală a peste 500 mc de material lemnos

Un pădurar și un administrator de firmă sunt cercetați penal după ce ar fi tăiat …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.