La data de 20.06.2016, ora 12.57, Secția 2 Poliție Rurală Ipoteşti a fost sesizată prin ”S.N.U.A.U. 112” de o femeie de 50 de ani, din județul Brașov, despre faptul că, a fost implicată într-un accident rutier pe DC 65 din comuna Verești.
Polițiștii deplasați la fața locului au stabilit faptul că, în timp ce conducea autoturismul pe DC 65, femeia de 50 de ani a semnalizat intenția de a vira stânga pentru a intra în curtea locuinței mamei sale, moment în care, a fost tamponată din spate de motocicleta cu număr de înmatriculare provizoriu condusă de un minor de 17 ani, localnic.
În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii au stabilit faptul că, numerele de înmatriculare ale motocicletei sunt expirate din 04.12.2013, iar conducătorul motocicletei nu figurează ca fiind posesor de permis de conducere. Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative. În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural.
Info Suceava Stiri Suceava, reportaje, evenimente, informatii utile