O autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD, au intervenit în urma unui eveniment rutier, produs pe raza localității Ulma

Pompierii militari ai Gărzii de Intervenție Vicovu de Sus au intervenit luni seară, ora anunțării la 112 – 20:38 cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD, în urma unui eveniment rutier, produs pe raza localității Ulma, DJ209G.

Un autoturism, în care se aflau patru persoane, a ieșit în afara părții carosabile, unde a acroșat o mașină parcată pe marginea drumului, dar și un pieton, un bărbat în vârstă de 54 de ani. Din nefericire, pietonul avea leziuni foarte grave, incompatibile cu viața, și a fost declarat decedat.

Din autoturism, două persoane au fost transportate la spital. Una, cu ambulanța SMURD, iar cea de-a doua cu un mijloc auto civil, înainte de sosirea pompierilor la fața locului.

Publicitate
paradisebakeryplaton [/su_box

Publicat de: infosuceava

Alte articole

Primarul din Fântânele, Marian Sabie, a anunțat semnarea contractului pentru reabilitarea școlii din Bănești

Primarul din Fântânele, Marian Sabie, a anunțat semnarea contractului pentru reabilitarea școlii din Bănești, un …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.