14 recipiente cu freon, găsite ascunse într-un microbuz

Un număr de 14 recipiente încărcate cu freon (agent refrigerant) au fost găsite ascunse joi, în jurul orei 18.00, într-un microbuz marca Mercedes Benz, al cărui șofer încerca să intre în România prin Punctul de Trecere a Frontierei Siret.

Microbuzul era condus de un bărbat de 33 de ani, cu cetățenie româno-ucraineană, care nu a putut prezenta nici un fel de document pentru marfa transportată. El s-a ales cu dosar penal pentru comiterea infracțiunilor de tentativă la contrabandă calificată și transport și tranzit de substanțe și preparate periculoase.

Recipientele cu freon au fost confiscate, la fel ca și microbuzul cu care era transportată marfa în valoare de peste 4.000 de lei.

Publicitate

Publicat de: Suceava Info

Alte articole

Arestat după ce a incendiat de două ori gospodăria unei consătene și a omorât și un câine

Un bărbat în vârstă de 54 de ani, din satul Capu Codrului, comuna Păltinoasa, a …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.

Citeste politica de confidentialitate a datelor cu caracter personal