„Colindăm, colindăm împreună!”, eveniment care a ajuns la ediția a III-a

Auditoriumul „Joseph Smith” din cadrul Universității „Ștefan cel Mare” Suceava va fi gazda evenimentului „Colindăm, colindăm împreună!”. Manifestarea ajunsă la ediția a III-a va avea loc miercuri, 18 decembrie, începând cu ora 13.00.

Acțiunea este organizată de Asociația Institutul pentru Parteneriat Social Bucovina, în parteneriat cu Universitatea „Ștefan cel Mare” din municipiul Suceava și Uniunea Ucrainenilor din România. Serbarea este dedicată copiilor minorităților etnice care conviețuiesc de secole în regiunea Bucovinei.

„Programul de colinde, cântece și poezii susținute de copiii aparținând mai multor grupuri etnice și de către copiii refugiaților din Ucraina promovează incluziunea socială prin intermediul proiectului PEPA (People experiencing peer to peer inclusive activities), beneficiind de sprijinul UNHCR și FONSS. Participanții se vor bucura și de întâlnirea cu Moș Crăciun și primirea de daruri”, a transmis Petru – Vasile Gafiuc, președintele Asociației Institutul pentru Parteneriat Social Bucovina.

Pentru confirmarea participării la eveniment, puteți să contactați organizatorii (Luiza Păstru, persoană de contact) prin e-mail, la luiza.pă[email protected] sau la numărul de telefon 0755 685 605.

Publicitate

Publicat de: Suceava Info

Alte articole

Elev din Plopeni, oferit drept exemplu de excelență de Forțele Terestre Române

Un elev din clasa a XII-a de  la Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare” Câmpulung, …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.