Șoimii Gura Humorului și Cetatea Suceava au câștigat meciurile disputate în Liga a III-a

Formațiile Șoimii Gura Humorului și Cetatea Suceava au câștigat meciurile disputate în etapa a doua a Seriei I din Liga a III-a de fotbal.

Cetatea Suceava a întâlnit pe teren propriu, pe Areni, formația Bucovina Rădăuți, în fața căreia s-a impus cu 3-2 (2-1), cu golurile înscrise de C. Grosu (’35), Gorovei (’45 – penalty) și Tucaliuc (’62), respectiv Ciuștea (’16) și Șorodoc (’68).

Echipa antrenată de Dorin Goian este la prima victorie stagională.

Tot sâmbătă a avut meci și Șoimii Gura Humorului, care s-a impus cu scorul de 2-0 (0-0), pe terenul celor de la Viitorul Onești, prin golurile marcate de Șter (’63) și Golofca (’87).

Elevii antrenorului Valentin Suciu au două victorii din tot atâtea meciuri și se află pe primul loc, fiind singura formație din serie cu punctaj maxim.

Rezultate înregistrate în etapa a II-a:

USV Iași – FC Bacău II 3-2

Aerostar Bacău – CSM Adjud 1-0

CSM Vaslui – FC Odorheiu Secuiesc 2-2

CS Gheorgheni – Știința Miroslava 2-0

Cetatea Suceava – Bucovina Rădăuți 3-2

Viitorul Onești – Șoimii Gura Humorului 0-2

Etapa viitoare, Cetatea va evolua în deplasare, cu FC Odorheiu Secuiesc, în vreme ce Șoimii Gura Humorului și Bucovina Rădăuți vor juca pe teren propriu cu Aerostar Bacău, respectiv CS Gheorgheni.

Publicitate
edyand

Publicat de: Suceava Info

Alte articole

Lucrări de modernizare a drumului principal din Pătrăuți

Primarul comunei Pătrăuți, Adrian Isepciuc, a anunțat că începe modernizarea drumului județean DJ208V din Pătrăuți, …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.